Cargador de Pared ASCH-1PD20-BK/ 1xUSB Tipo-C/ 20W
We're here to help you with everything
AISENS – CARGADOR USB-C PD3.0 1 PUERTO 1xUSB-C 20W, NEGRO
Cargador USB-C 20W para cargar móviles, cámaras y tablets etc. Diseño muy elegante, moderno y práctico.
Cargue su dispositivo USB-C de forma fácil y sencilla a través del cable USB-C.
Multiple protections against overloads and short circuits, ensuring maximum safety for your device.
  • Specifications:
  • Number of USB-C ports: 1
  • Entrada: 100-240V 50-60Hz 0.6A
  • Salida USB-C: 5.0V 3.0A; 9.0V 2.2A; 12.0V 1.66A
  • Potencia: 20W.
  • Efficiency level: VI
  • It supports PD 3.0, allowing you to charge PD 3.0-enabled smart devices very quickly.
  • Length: N/A
  • Color: Black
  • Regulations: RoHS, CE
  • Functional test: 100% tested
  • Package Contents:
  • 1 x Cargador 20W USB-C PD
  • 1 x Multi-language user manual
Weight0.08 kg
There are no reviews yet.
Sé el primero en valorar “Cargador de Pared ASCH-1PD20-BK/ 1xUSB Tipo-C/ 20W”