Wall Charger ASCH-2PD45A-BK / 1x USB-C / 1x USB / 57W
We're here to help you with everything
AISENS – 57W Power Bank, 1xUSB-C PD 3.0 45W, 1xUSB-A 5V/2.4A 12W, BLACK
57W USB-C charger for laptops, cell phones, cameras, tablets, and more. Very sleek, modern, and practical design.
Charge your USB-C or USB-A device quickly and easily.
Multiple protections against overloads and short circuits, ensuring maximum safety for your device.
  • Number of USB-A ports: 1
  • Input: 100–240 V, 50–60 Hz, 1.5 A
  • USB-C Output: 5.0V 3.0A; 9.0V 3.0A; 12.0V 3.0A; 15.0V 3.0A; 20.0V 2.25A
  • USB-A output: 5V 2.4A
  • Power: 57W (USB-C 45W + USB-A 12W)
  • Efficiency level: VI
  • It supports PD 3.0, allowing you to charge PD 3.0-enabled smart devices very quickly.
  • PD 3.0: 5 V, 9 V, 12 V, 15 V, 20 V
  • QC3.0: 3.6V–12V (0.2V per step)
  • QC2.0: 5V, 9V, 12V
  • HUAWEI SCP/FCP: 5V, 9V
  • SAMSUNG AFC: 5V, 9V
  • APPLE 2.4A: DP=2.7V, DM=2.7V
  • BC1.2: DP, DM
  • Color: Black
  • Regulations: RoHS, CE
  • Functional test: 100% tested
  • Package contents
  • 1 x 57W USB-C PD, USB-A QC Charger
  • 1 x Multi-language user manual
Weight0.18 kg
There are no reviews yet.
Be the first to review “ASCH-2PD45A-BK Wall Charger / 1x USB-C / 1x USB / 57W”