Cargador de Pared ASCH-2PD30QC-W/ 1xUSB Tipo-C/ 1x USB/ 48W
We're here to help you with everything
AISENS – CARGADOR 48W, 1xUSB-C PD3.0 30W, 1xUSB-A QC3.0 18W, Blanco
Cargador USB-C 48W para cargar portátiles, móviles, cámaras y tablets etc. Diseño muy elegante, moderno y práctico.
Charge your USB-C or USB-A device quickly and easily.
Multiple protections against overloads and short circuits, ensuring maximum safety for your device.
  • Number of USB-A ports: 1
  • Entrada: 100-240V 50-60Hz 1.3A
  • Salida USB-C: 5.0V 3.0A; 9.0V 3.0A; 12.0V 2.5A; 15.0V 2.0A; 20.0V 1.5A
  • Salida USB-A QC3.0: 3.6-6.5V 3A; 6.5-9V 2.0A; 9-12V 1.5A
  • Potencia: 48W (USB-C 30W + USB-A 18W)
  • Efficiency level: VI
  • It supports PD 3.0, allowing you to charge PD 3.0-enabled smart devices very quickly.
  • Supports QC3.0 to charge smart devices with QC3.0 technology very quickly.
  • PD 3.0: 5 V, 9 V, 12 V, 15 V, 20 V
  • QC3.0: 3.6V–12V (0.2V per step)
  • QC2.0: 5V, 9V, 12V
  • HUAWEI SCP/FCP: 5V, 9V
  • SAMSUNG AFC: 5V, 9V
  • APPLE 2.4A: DP=2.7V, DM=2.7V
  • BC1.2: DP, DM
  • Length: N/A
  • Color: White
  • Regulations: RoHS, CE
  • Functional test: 100% tested
  • Package contents:
  • 1 x Cargador 48W USB-C PD, USB-A QC
  • 1 x Multi-language user manual
Weight0,17 kg
There are no reviews yet.
Sé el primero en valorar “Cargador de Pared ASCH-2PD30QC-W/ 1xUSB Tipo-C/ 1x USB/ 48W”