Cargador de Pared GaN ASCH-20W2P010-W/ 1xUSB Tipo-C/ 1xUSB/ 20W
We're here to help you with everything
  • Description:
  • Cargador GaN USB-C 20W para cargar portátiles, móviles, cámaras y tablets etc. Diseño muy elegante, moderno y práctico.
    comparación con los cargadores tradicionales de silicio. Estas ventajas
    hacen que los cargadores GaN sean una opción cada vez más popular para
    usuarios que buscan una carga más rápida, eficiente y sostenible.
    compatibility and charging speed.
  • Charge your USB-C or USB-A device quickly and easily.
  • This charger can charge two USB-A and USB-C devices simultaneously at maximum speed.
  • Specifications:
  • Number of USB-C ports: 1
  • Number of USB-A ports: 1
  • Entrada: 100-240V 50-60Hz 0.6A
  • Salida USB-C: 5.0V 3.0A; 9.0V 2.22A; 12.0V 1.67A
  • Salida USB-A QC3.0: 5.0V 3A; 9.0V 2.0A; 12V 1.5A
  • Salida USB-C + USB-A: 5.0V 3.0A
  • Potencia: 20W
  • Efficiency level: VI
  • Compatible with most USB-C or USB-A devices, such as
    laptops, cell phones, smartphones, tablets, GPS devices, MP3 players, MP4 players,
    video game consoles, etc.
  • It supports PD 3.0, allowing you to charge PD 3.0-enabled smart devices very quickly.
  • Supports QC3.0 to charge smart devices with QC3.0 technology very quickly.
  • QC3.0: 3.6V-12.23V
  • QC2.0 / QC4.0: 5V, 9V, 12V
  • HUAWEI FCP: 5V, 9V, 12V
  • SAMSUNG AFC: 9V
  • APPLE: 5V 2.4A
  • BC1.2: 5V 1.5A DC power supply
    maximum safety for your device.
  • Color: White
  • Regulations: RoHS, CE
  • Functional test: 100% tested
  • Package contents:
  • 1 x Cargador GaN 20W
  • 1 x Multi-language user manual
Weight0.08 kg
There are no reviews yet.
Sé el primero en valorar “Cargador de Pared GaN ASCH-20W2P010-W/ 1xUSB Tipo-C/ 1xUSB/ 20W”