Cargador de Pared GaN ASCH-20W2P002-W/ 1xUSB Tipo-C/ 1xUSB/ 20W
We're here to help you with everything
  • Cargador GaN USB-C 20W para cargar portátiles, móviles, cámaras y tablets etc. Diseño muy elegante, moderno y práctico.
  • Este cargador cuenta con la tecnología GaN que ofrece una serie de
    ventajas, incluyendo una mayor eficiencia energética, menor generación
    de calor, mayor capacidad de corriente y menor tamaño y peso en
    comparación con los cargadores tradicionales de silicio. Estas ventajas
    hacen que los cargadores GaN sean una opción cada vez más popular para
    usuarios que buscan una carga más rápida, eficiente y sostenible.
  • Built-in AI technology (smart chip) that detects the protocol type
    of the connected device to maximize both
    compatibility and charging speed.
  • Charge your USB-C or USB-A device quickly and easily.
  • This charger can charge two USB-A and USB-C devices simultaneously at maximum speed.
  • Specifications:
  • Number of USB-C ports: 1
  • Number of USB-A ports: 1
  • Entrada: 100-240V 50-60Hz 0.6A
  • Salida USB-C: 5.0V 3.0A; 9.0V 2.22A; 12.0V 1.67A
  • USB-A Output: 5.0V 3.0A; 9.0V 2.0A; 12.0V 1.5A
  • Salida USB-C+USB-A: 5.0V 3.0A
  • Potencia total: 20W
  • Efficiency level: VI
  • Compatible with most USB-C or USB-A devices, such as
    laptops, cell phones, smartphones, tablets, GPS devices, MP3 players, MP4 players,
    video game consoles, etc.
  • It supports PD 3.0, allowing you to charge PD 3.0-enabled smart devices very quickly.
  • PD3.0: 5V, 9V, 12V
  • PPS: 3.3-5.9V 3.0A; 3.3-11V 1.80A
  • QC3.0: 3.4V-12.23V
  • QC2.0 / QC4.0: 5V, 9V, 12V
  • HUAWEI FCP: 5V, 9V, 12V
  • SAMSUNG AFC: 9V
  • APPLE: 5V 2.4A
  • BC1.2: 5V 1.5A DC power supply
  • It is made of fire-resistant material and includes multiple
    protections against overcharging and short circuits, ensuring
    maximum safety for your device.
  • Color: White
  • Regulations: RoHS, CE
  • Functional test: 100% tested
  • Package contents:
    • 1 x Cargador GaN 20W
    • 1 x Multi-language user manual
Weight0.08 kg
Brand
Reviews
There are no reviews yet.
Sé el primero en valorar “Cargador de Pared GaN ASCH-20W2P002-W/ 1xUSB Tipo-C/ 1xUSB/ 20W”